top of page
Ynet יחסים.jpg

 23/11/18

"היו חברים שניתקו קשר כי בן זוגי אינו יהודי"

סיגל וצ'נצ'ל הכירו במסעדה הודית בירושלים. הוא הגיע לארץ כמתנדב בקיבוץ והיא הייתה שוחרת תרבות הודו שמיד התלהבה מהקסם ששידר. אלא שהסיפור הזוגי שלהם אף פעם לא היה פשוט, ובנוסף לדעות הקדומות של חלק ממכריה הוותיקים של סיגל, השניים נתקלו באטימות מצד משרד הפנים, ובביורוקרטיה שהם עד היום מתמודדים איתה

National Geograhic Traveller Logo.jpg

ינואר-פברואר 2018

"רעיון האירוח הוא תוצאה של מציאות שהכתיבה יצירתיות." מספרת סיגל בנגה על הבית הפתוח שלה ושל בעלה צ'נצ'ל. "צ'נצ'ל הוא אמן, הוא למד באוניברסיטה לאומנויות בהודו והגיע לארץ כדי לפגוש אמנים אחרים ולהתפתח."

צ'נצ'ל הוזמן ללמוד בבצלאל, וכדי לממן את שהותו כאן, הוא החל לעבוד במסעדה הודית בירושלים, שבה פגש את סיגל.

"נפגשנו במטבח ולמעשה מעולם לא יצאנו משם", היא אומרת. הזוג החליט להציע ארוחות משותפות בבית שלהם (כיום ביפו, בעבר בירושלים ובפלורנטין) הרבה לפני שהדבר היה טרנדי, מתוך רצון לשתף את אורחיו בתרבות שממנה הוא מגיע. "אנחנו מעניקים טעימה לתרבות העשירה הזו", אומרת סיגל.

G.jpg

10/3/16

"בהודו הדלת תמיד פתוחה", צ'נצל וסיגל בנגה, יפו

את שולחן העץ הארוך של האירוח בנה צ'נצ'ל בעצמו. "כל מה שבבית צ'נצ'ל בנה בעצמו. מעולם לר קנינו אף רהיט", אומרת אשתו. אך גולת הכותרת של האותנטיות בבית היא כמובן המנות המשחקות על טהרת הטעמים המתובלים, קלסיות הודיות מקומיות: פקורה חצילים ובצל (חטיף מטוגן העטוף בבלילה המבוססת על קמח חומוס), סמוסה (כיסני בצק פריכים ומטוגנים, עם המון תבלינים, על בסיס תפ"א או ירקות), אורז, נזיד עדשים, ותבשילים הודים ומסיימים עם מסאלה צ'אי ועם ממתקים הודים. 

TheMarker.jpg

6/12/13

באמצעות אתר EatWith מתכנסת יחד חבורה של אנשים שלא נפגשו מעולם כדי לאכול את המטעמים שהכין בעל הבית - שאותו הם לא מכירים.

חבורת נשים מרמת אביב, אשת הון־סיכון, פסיכולוגית, פרופסור למדעי המחשב ואדריכלית מברזיל נכנסים לדירה בלב שכונת מגורים ביפו. זו לא התחלה של בדיחה, אלא קבוצת האנשים שהתכנסה בשני שעבר בשעות הערב לחוויה יוצאת דופן. הקבוצה, שכללה כ–15 איש, הגיעה לארוחת ערב הודית שבישל צ'נצ'ל בנגה, שף ואמן הודי שנשוי לסיגל מנור־בנגה. הארוחה אורגנה באמצעות אתר שהקים הסטארט־אפ הישראלי EatWith, שמשדך בין מארחים ואורחים שנפגשים לארוחות מיוחדות.

משחקי השף.jpg

17/07/2018

קחו נשימה עמוקה ותארזו מזוודות, כי "משחקי השף" נוסעת להודו! קרבות המטבח ממשיכים עם משימת שאנטי שהופכת את כולם לאנטי. מה קרה במטבח בקרב ההודי?

 

את המתח באולפן ניתן לחתוך בסכין מטבח, כאשר המצלמה עוברת על פני השפים ונבחרת ישראל בקריקט בזמן שהם טועמים את המנות של שלוש הנבחרות. שף צ'נצ'ל בנגה הוא אחד השופטים. פתחו בדקה 32:23-32.31 לצפות בחוות הדעת שלו.

רשת 13.jpg

5/7/16

בחודשים האחרונים יותר ויותר מסעדות הודיות נפתחות בכל רחבי הארץ. נועה רוזין סוקרת את הפריחה המחודשת של המטבח המתובל הזה.

אחרי שנים שלא שמענו עליו הרבה, האוכל ההודי חוזר לישראל בגדול, והמון מסעדות חדשות נפתחות בתל אביב ובכלל בכל רחבי הארץ.

 

נועה רוזין בודקת מהם המקומות החדשים, ולמה דווקא עכשיו האוכל ההודי עושה קאמבק.

itravelTLV.png

2015

Chanchal and Sigal have been with EatWith since 2013 and are known for their amazing and authentic Indian feasts. Born in Jamshedpur, India, Chanchal met and married Sigal, a native Israeli, and now divides his time and talents between the two countries.

In addition to hosting with EatWith, they have become the go-to experts in Israel for everything Indian, and together they created the Open House for Indian Culture in Jaffa which hosts monthly events of Indian food and music in an effort to educate and entertain guests interested in Indian culture.  

saloona.jpg

27/1/18

בערב גשום כמו שהיה אתמול, הדבר הנכון ביותר לעשות היה להישאר בבית מתחת לשמיכה. אבל אם כבר מוציאים את האף מהבית, אין כמו ארוחה הודית חורפית אצל צ’נצ’ל וסיגל לחמם את הלב.

 

צ’נצ’ל הוא הודי מחבל פנג’אב בצפון-מערב הודו. הוא הגיע לארץ בשנת 2000 להתנדב בקיבוץ בדרום הגולן, אחרי לימודי אומנות באוניברסיטה בהודו. אבל מהר מאוד הוא עבר לירושלים ללמוד אומנות בבצלאל. הוא קיבל מלגת לימודים מלאה, אבל בשביל המחייה הוא היה חייב לעבוד, והתגלגל לעבוד במסעדה הודית, שם נפגשה דרכו עם סיגל, וכל השאר הוא היסטוריה.

jerusalem-post-logo.jpg

16/4/16

Discovering the secret of traditional Indian cuisine and culture in Israel

Finding authentic Indian cuisine in Israel is like searching for the Holy Grail: unlikely. Considering the thousands of Israelis who travel to the East in search of relaxation, enlightenment and/or other delights, it is surprising that, for the most part, the few Indian restaurants in Israel serve up a pale representation of this vibrant cuisine. They tend to be managed by Israelis who are afraid of or lack sufficient knowledge about spices and focus mainly on malai kofta, a North Indian vegetarian curry dish revered by Israelis above all others.
 

channel 2.jpg

27/12/14

לאכול בבתים של אחרים

יש אנשים שלא אוהבים לצאת לאכול במסעדות, הם מעדיפים אווירה של בית. מיזם "Eat With" מציע להם בדיוק את הפתרון. אנשים שאוהבים לאכול באווירת בית מתארחים בבתים של אנשים שאוהבים לבשל, וכמה

יש אנשים שנבהלים מהרעיון לארח הרבה אנשים לארוחת ערב, ויש אנשים שלגביהם ההיפך הוא הנכון. אלו הם בשלנים שהחיים החברתיים שלהם מתנהלים סביב שולחן אוכל גדול, הדלת תמיד פתוחה וכל השכונה נכנסת לטעום. אנשים שהרעיון לארח בביתם 17 אנשים שהם אינם מכירים, פותח אצלם מעיינות של חדווה קולינרית. כמה שיותר אנשים - כך יותר טוב

לורי שטטמאור

הבלוג של יעל מוריס

משחקי השף, עונה 3, 19: המשימה ההודית

יוליה פריליק-ניב

נועה רוזין

Rachel Myerson

יעל בן ישראל

Gabriella Donati

אילן לוקאץ'

ענבל אורפז

bottom of page